Декември започва със слънце. През първия ден на последния месец от годината облачността ще се разкъса и намалее. В Пловдив ще бъде топло и слънчево. Очаква се температурите да достигнат до максималните 11°. Вечерта също ще бъде ясна, а градусите ще бъдат около 6-7°.
В сутрешните часове на места в страната ще се образува мъгла. Северозападният вятър ще отслабне. Минималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°, в София – около минус 1°.
Още преди обяд облачността и над Североизточна България ще намалее и над страната ще се установи предимно слънчево време. В края на деня от запад ще се появи разкъсана висока облачност. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Дневните температури слабо ще се повишат и преобладаващите максимални ще бъдат между 9° и 14°.
В планините преди обяд облачността ще е значителна и на отделни места ще прехвърчи сняг. В следобедните часове над повечето масиви облачността ще се разкъса. Ще духа силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра – около 0°.
По Черноморието преди обяд облачността ще е значителна, но ще продължи да се разкъсва и намалява, след обяд до предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 11° и 14°. Температурата на морската вода е 12°-16°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Още от категорията
Виж всички
Само един кандидат да поеме закъсалата МБАЛ „Св. Мина"
Спартак падна тежко от Ямбол на ужасен терен в Пловдив