Още едно пловдивско училище ще се сдобие с чисто нов физкултурен салон. В двора на СУ “Найден Геров” днес първа копка за изграждането на сградата за спорт бе дадена от зам.-кметът с ресор “Дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование” Владимир Темелков, зам.-кметът по "Екология" Иван Стоянов и кметът на район "Източен" Емил Русинов.
Отпуснатата сума за ремонта по типов проект е 1,529 млн. лева, като общо три пловдивски училища спечелиха финансиране през проект на МОН по модула по програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони, като приоритет бе изграждането на салони в училищата, които не разполагат с такива.
„Вижда се, че инерцията от последния кабинет на г-н Борисов върви, както и много други неща, така че вие си правете сметка за последното управление на неговия кабинет. Салонът е с площ 1000 кв. м. и е започнат през 2021 г., още по времето на последния кабинет. Другите две училища, които получиха финансиране за нов физкултурен салон са СУ „Св. Седмочисленици” в „Тракия”, като одобреното финансиране там е 1,493 млн. лева и 1,980 млн. лева за ОУ „Душо Хаджидеков”. Физкултурните салони трябва да бъдат построени до 2027 година“, каза зам.-кметът Владимир Темелков.
Директорката на СУ "Найден Геров" Атанаска Темелкова уточни, че възпитаниците на училището ще имат възможност да играят всякакъв вид спорт в мултифункционалната зала– от футбол, баскетбол до хандбал и волейбол.
„Днес е много вълнуващ ден, защото осъществяваме една 30-годишна мечта. Очаква се ремонтните дейности да приключат след 36 месеца“, каза Темелкова. Тя допълни, че достъпът на деца в задния двор ще бъде забранен със заповед, докато се изгражда физкултурният салон и ще бъде осигурена денонощна охрана.
По думите на зам.-кметът Стоянов това ще бъде един от големите салони в град Пловдив.
„Проектът започна още по времето на Бойко Борисов, но когато Радостин Василев стана министър на младежта и спорта, прекрати всички 19 проекта за страната, 4 от които бяха в Пловдив. Единственият физкултурен салон, който се построи, беше в Тополово. Сега училището кандидатства през програма на МОН. Надяваме се всичко да бъде направено изрядно и качествено“, каза още той, като изрази специални благодарности към архитекта на район „Източен“ Соня Андонова.
Безвъзмездното финансиране по програмата е на обща стойност от 5 003 125 лв. Освен това още 16 пловдивски училища са кандидатствали и са одобрени по Модул 3 „Изграждане и основен ремонт на открити спортни площадки“, като общото одобрено финансиране по програмата е 2 246 205 лв.
Публикуваме и пълния списък на училищата, които са кандидатствали и са одобрени по Модул 3 „Изграждане и основен ремонт на открити спортни площадки:
Това са ОУ „Димитър Талев“, СУ „Пейо Крачолов Яворов“, СУ „Цар Симеон Великов“, СУ „Христо Груев Данов“, ОУ „Драган Манчов“, ОУ „Д-р Петър Берон“, ОУ „Панайот Волов“, ФЕГ „Антоан дьо Сент-Екзюпери“, НУ „Христо Ботев“, ПГМ „Проф. Цветан Лазаров“, ОУ „Васил Левски“, ОУ „Димчо Дебелянов“, ОУ „Димитър Димов“, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, ОУ „Елин Пелин“, ПГТ „Проф. д-р Асен Златров“.
Още от категорията
Пуснаха обществената поръчка за новата сграда на ОУ „Княз Александър I", решават проблема с двусменния режим