Мобилните екипи ще ваксинират срещу COVID-19 при заявен интерес от училищния персонал с цел да бъде подпомогнат имунизационният процес в София. Идеята е на кмета на София Йорданка Фандъкова, съобщава БНТ.
Продължава ваксинирането на място в заявилите желание фирми и предприятия по инициатива на Столична община. На сайта на Контактния център на Столична община е публикувано заявление, което управителите на фирмите могат да попълнят, за да заявят, че желаят ваксинационен екип да ги посети на място.
Този уикенд общо 1318 ваксини срещу COVID-19 са поставени в "зелените коридори“, които организира Столичната община заедно със Столичната РЗИ. Ваксинацията се реализира от екипи на общинските здравни заведения и дирекция "Аварийна помощ и превенция“.
Желаещите имаха възможност да избират между всички одобрени ваксини в ЕС, а пунктове бяха разкрити в пет мола от 13.00 до 18.00 ч. От 09.00 до 16.00 ч, както и имунизация срещу коронавирус се поставяше и в Културния дом в кв. "Дружба".
Още от категорията
Виж всички
Десетки балони с „Обичам те" полетяха над Стария град
Доайен на Сектор СОД в Пловдив излиза в заслужена пенсия
44-годишен от Пловдив извади Богоявленския кръст от Марица
Акценти
Виж всички
Търсят собственици за няколко емблематични сгради в Пловдив
Срутили се камъни затвориха пътя Девин-Смолян