Над 15 000 пловдивчани са гласували към този момент в Пловдив, съобщават от ОИК- Пловдив. Това прави 17% гласували към 12.30 часа. Най- активни са избирателите в "Централен", където ка гласували 20%. В "Западен" 17, 58 % от избирателите са пуснали своя вот. Жителите на Тракия също са активни и над 17 % са упражнили правото си на глас. На този етап най- слаба е активността в "Източен", където до обяд са гласували 15 %

Три писмени сигнала са постъпили в Общинската избирателна комисия - Пловдив от началотона изборния ден. В два от случаите граждани са сигнализирали, за белязани от мастило пръсти на членове на СИК. В жалбите си те са обяснили също, че масово се дават по две бюлетини. В кимисията е постъпила информация и за застъпници от определени партии, които носели жълта лента до баджа си. И в трите случая няма установени нарушенияц Итформацията , че се белязват бюлетини не отговоря на истината ,твърди председателката на ОИК Дарина Тодорова. В двете училища, от където са сигналите - "Димитър матевски" в Смирненски и "Петър Берон" в централен са извършени проверки на място и не са открити белязани бюлетини. 

По отношение на сигналите , че членовете на СИК масово питат избирателите колко бюлетини желаят да получат, Тодорова обясни , че във всяка една секция те са длъжни да разяснят, че се гласува с три вида бюлетини. Изборът какъв вид бюлетини на пуснат е изцяло на гласуващите. 

По отношение на жълтия цвят на лентите също няма установено нарушение. Баджовете на въпросните застъпници са отговаряли на изискванията за легитимация. Няма указания за цвета на лентите. Тодорова коментира и ситуацията в Старческия дом "Св. Василий Велики". По думите й е осигурен транспорт от общината, за да могат хората настанени в него да стигнат до секциите в районите , в които са разпределени. 

"За проблема разбрахме от медиите, няма как тези хора да гласуват на друго място освен в секцията, според настоящия си или постоянния си адрес" , заяви още Тодорова. Тя допълни , че в случая се касае за пропуск в законодателството, тъй като много граждани са регистрирани с постоянен адрес в определен район, но имат временен адрес в друг район. Това ги лишава от правото да гласуват за районен кмет в района, в който в момента пребивават.