В пловдивското село Куртово Конаре днес магазините за хранителни стоки останаха без клиенти. Причината за това стана започналият атрактивен фестивал на чушките, доматите, традиционните храни и занаятите. Домашна лютеница и зеленчуци с впечатляващо тегло бяха център на внимание в самобитното изложение, което има голям брой почитатели.
50 килограма лютеница беше изядена по време на фестивала на домата и чушката в пловдивското село Куртово Конаре. Тук се намират и най-добрите майсторки на домашната лютеница, които я приготвя по рецепта от преди 100 години.
Майсторките на лютеницата споделят, че тайната се крие в подправките, а самият процес на приготвяне отнема повече от 12 часа.
На фестивала бяха показани биосладкиши и сурови бонбони, приготвени без захар.
ОЩЕ ВИЖТЕ ВЪВ ВИДЕОТО
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Дневен хороскоп за 5 ноември: Рак - не бъдете категорични, Скорпион - изразете любовта си по различен начин
Учени обясняват как един навик прави тоалетната по-мръсна
Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News