Какво трябва да знаете за пресотерапията? Ще ви помогне ли да се преборите с целулита и да оформите контура на тялото? Колко струва и как протича една процедура? Научете всичко за пресотерапията.
Какво е пресотерапия?
Пресотерапията е процедура, за която се смята, че помага с лимфния дренаж. Чрез нея се намалява целулитът и се подобявате контурът на ръцете, краката и корема. Пресотерапията помага за детоксикация на тялото и облекчава болки в мускулите.
При пресотерапията се използва машина, която буквално надува костюм, който стяга определените части на тялото. Стягането е ритмично, в определена последователност и наподобява масаж.
Пресотерапия - какво трябва да знаете за процедурата?
Когато пристигнете в студиото, ще ви помогнат да сложите отделните части на уреда. Те се "обличат" върху дрехите. Тъй като е възможно да се изпотите по време на процедурата, е добре да си носите клин, тениска и чисти чорапи, с които да се подложите на пресотерапията, след което да се преоблечете.
Най-често "костюмът" за пресотерапия се състои от широк колан за областта на корема и ханша, ботуши, които обхващат целия крак и ръкави.
Към всяка част от костюма има тръбички, свързани към машината, по които се подава въздухът, за да се надуят и да се получи натискът.
След това машината се включва и костюмът започва да се надува. Трябва да усещате натиск, но не и болка. Ако има болка, помолете да намалят степента, на която работи уредът. Костюмът ще се надува и отпуска последователно в различни части на тялото, като така прави лимфния дренаж.
Колко трае една процедура пресотерапия?
Една процедура пресотерапия трае между 30 и 45 минути.
Колко често можете да правите пресотерапия?
Няма еднозначен отговор. Но най-често даваната препоръка е не по-често от два пъти седмично.
Ползи от пресотерапията
- успокоява мускулите
- бори се с целулита
- намалява усещането за скованост
- тонизира и стяга кожата
- подсилва имунната система заради стимулацията на движение на лимфата
Странични ефекти от пресотерапията
По принцип пресотерапията е безопасна процедура, но е възможно да усещате леки болки в мускулите, ако уредът е бил на висока степен. Ако сте били с твърде къс или тънък клин, може да се появят раздразнение и зачервяване на местата, на които костюмът е притискал кожата.
Източник: rozali.com