Знаете ли какво се произвежда от козината на сибирската норка?

Изкуствени мигли, които са супер хит сред дамите напоследък.

Процедурата, която накара хиляди жени по цял свят буквално да полудеят е с продължителност около час и половина и се състои в закрепването на миглите косъм по косъм върху миглите на клиента. При правилна поддръжка луксозното средство за красота издържа от 30 до 90 дни.

И тук идва едно НО!

Животното -  норка вече е застрашен от изчезване вид...

За изготвянето на една модна шуба са нужни около 60-80 кожи на норки, невестулки или самури.

 

Как се убиват животните, без да се повреди козината?

Хитрите  убийци са измислили следното - вече уловеното и изплашено животно се поставя на маса, в която е направен отвор с размера на дупката им, като тези, в които обичайно се крият този тип бозайници, съобщава lentata.com Опитвайки се да избяга, зверчето се хвърля към спасителната „дупка“ и се заклещва в нея. Отдолу се пуска отровен газ.

Някои производители използват и други методи за умъртвяване на животното като направо инжектират отрова в сърцето му или в белите дробове, а други премазват гръдния им кош, за да запазят козината...

Светът на модата, който радва очите на милиони с разнообразието си от пухкави палта, елечета и шапки, както и множество други артикули от естествена кожа – отвъд блясъка си, е пропит с кръв, болка и страдание. И това не е тайна за никого.

Въпреки това, някои хора предпочитат да вярват на умело измислените МИТОВЕ, които заблуждават обществото, а именно:

1.      Кожата е остатъчен продукт от месната индустрия:

Не, кожата не е „остатъчен продукт” от отглежданите за месо животни. Те биват убивани умишлено и, след като се вземе козината им, всяка останала част от тях се продава, за да не губи средства индустрията. Кръвта се използва в кучешката и котешката храна, космите на някои животни се използват за правенето на четки или в мебелния бизнес. Кожата, която се щави представлява 10% от всичко, което може да се вземе от животното и я прави най-стойностната част от нещастното същество. Някои от скъпите кожени изделия, които се внасят от чужбина се правят от кожи на елени, крокодили, змии, норки, кенгура  и щрауси.

2.      Животните за кожи живеят доволен живот и са откарвани в кланица, защото са стари и немощни:

Едрият рогат добитък в естествена среда живее около 20 години.  В промишлените ферми, в най-добрия случай животът на една млечна крава трае 3-7 години, а на тези за месо около 3-4 години. Новородените телета, останали без майки, отиват на заколение за производство на висококачествени ниско-влакнести кожи за изработка на подплати на обувки, якета, ръкавици и портмонета. Най-скъпата кожа е тази на телета, умрели при раждането, от която се прави мек велур.

3.      Животните за кожи се убиват хуманно:

Какво означава „хуманно“? По пътя към кланицата животните са завързани, наблъскани едно до друго в клетки. Много от тях умират по пътя от сърдечен удар, кръвоизлив, дехидратация,  глад или счупени кости. Тези, които достигат до кланицата биват зашеметявани, а след това се чупят опашките им и се разрязват техните вратове.

Разследвания със скрита камера в Полша през 2011 и 2012 година показват кадри на изключителна жестокост. Качен е дори клип от разследването в You Tube със заглавие „The price of fur - the reality of Polish fur industry”.

Фазите, през които минават животните в клипа са: стереотипия (безсмислени повтарящи се действия от животните, които са признаци за психическо разстройство);  показани са и условията във фермите, с една дума - ужасяващи – малки клетки с телени настилки, изпражнения под клетките и заразена вода за пиене. Затворените животни преминават през апатия и депресия, след което стават агресивни и се самоизяждат, биейки се едни с други.

Ето колко струват вашите естествено изглеждащи мигли от норка и кожени палта!

TrafficNews.bg