Всички сме мечтали да стегнем багажа си и да излетим за красива и слънчева дестинация, където да заживеем безгрижно, пише GlasNews.
Представете си, ако можеше и да ви платят солидна сума, за да го направите. Ами, възможно е. Примамлива оферта предлага заселване в Италия.
Повечето хора няма да имат нужда от много убеждаване, за да предприемат приключенската промяна.
Но има една уловка - трябва да сте на определена възраст, за да отговаряте на условията за схемата за доходи за активно пребиваване.
Ако сте под 40 години, тогава можете да получите солидна сума пари и да се преместите в Калабрия.
Регионът е известен като „пръста на крака“ на Италия, тъй като се намира в острия край на полуострова с форма на ботуш.
Калабрия е осеяна с плажове като от картичките и спиращи дъха планини, на които да се отпуснете - с цялата красота на крайбрежието на Амалфи, но без хаоса.
Регионът призовава хората да се преместят там като предлагат стимул от 29,920 евро. Но, трябва да сте готови да направите промяната в рамките на само 90 дни.
Освен че сте под 40 години, трябва да имате и малко бизнес мозък.
Основната цел на общността е хората да вдъхнат нов живот на малки населени места в Калабрия и да дадат на местната икономика така необходимия тласък.
Така че или ще трябва да стартирате нов бизнес, който ще е от полза за жителите, или ще намерите позиция от работните места, които трябва да бъдат запълнени.
Има много опции за работа в ресторанти, хотели и магазини.
А тези, които се преместят, могат да получат месечни вноски до 1,150 евро за период от три години.
Други могат да получат парите като еднократна сума, за да им помогнат да финансират стартирането на нов бизнес. Успешните кандидати ще живеят в села с около 2000 жители.
Съветникът Джанлука Гало измисли идеята, за да спре упадъка на тези малки общини.
Той каза: „Искаме да срещнем търсенето на работни места с предлагането, затова помолихме селата да ни кажат какъв тип професионалисти им липсват, за да привлекат конкретни работници. Имахме огромен интерес от страна на селата и се надяваме, че ако тази първа схема проработи, има вероятност да последват още през следващите години.“