
Футболната ни звезда Димитър Бербатов посети Европейската комисия по покана на заместник-председателя й Кристалина Георгиева. Футболистът беше придружен от своя личен агент Емил Данчев, а тримата говориха за възможностите да се насърчи масовият и професионалният спорт в България.
Самият Бербатов представи пред Кристалина Георгиева плановете си да изгради Детска футболна академия "Димитър Бербатов" в София , която да възпита следващото поколение спортисти на България.
От своя страна, зам.-председателят на Европейската комисия поздрави нападателят с успехите на клуба му "Монако", който преди дни се класира за четвъртфинал в Шампионската лига.
Георгиева сподели своите очаквания посещението на футболна звезда като Димитър Бербатов в институцията да привлече вниманието на повече служители към спорта и да ги насърчи да бъдат физически активни всеки ден.
Чрез фондацията, която основава преди време, Димитър Бербатов насърчава развитието на талантливи български деца. Днес той и Кристалина Георгиева обсъдиха как будни деца, отличени от фондация "Димитър Бербатов", могат да участват в различни прояви на Европейската комисия в София и в Брюксел. Целта е да се предостави сцена за изява на младите таланти и да се привлекат повече благодетели да ги подкрепят.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Водно торнадо се появи край Синеморец СНИМКИ

Жена сама откри диамант за годежния си пръстен

Акценти
Виж всички





Желязков обяви кой е предложен за главен секретар на МВР


