Еврокомисията отхвърли твърдението, че в конкурса за избор на Европейска столица на културата 2019 за България, който бе спечелен от Пловдив, има конфликт на интереси. Това съобщи пред TrafficNews.bg Марта Божикова – член на екипа „Пловдив 2019”.
"От информацията, която Комисията получи, тя не вижда никакъв конфликт на интереси, във връзкa с това, че служител на българското министерство на културата е в роднински взаимоотношения с човек, който е изразил подкрепата си за пловдивската кандидатура”, научи още TrafficNews.bg
"Международно жури от 13 члена е избрано от три европейски институции и Министерството на културата. Те избраха Пловдив за Европейска столица на културата през 2019 година безапелационно в много сериозна надпревара, продължила повече от година.”, заяви заместник-кметът по култура на Пловдив Стефан Стоянов.
Коментара на Марта Божикова – чуйте във видеото.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
"Евмолпея" подарява безплатен коледен концерт на пловдивчани
Ансамбъл „Тракия" подари на публиката „Коледна приказка"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото