
С 4 номинации е Пловдивският драматичен театър за наградите на Съюза на артистите в България стана ясно, след като от съюза обявиха постановките, които ще се състезават за тазгодишните престижни призове. Луиза Григорова ще се бори в категорията „Главна женска роля“ за изпълнението си в „Евридика в подземния свят“, състезавайки се с Анастасия Лютова от Малък градски театър зад канала, изиграла Лив Щайн в едноименната пиеса, и Гергана Змийчарова за „Жана Д‘Арк“ на Габровския театър.
„Евридика в подземния свят“ се състезава и за „Майсторско техническо осъществяване“ и „Сценография“.
В категория „Дебют“ номинации получиха и актрисите Боряна Братоева и Мила Люцканова за "Сестри Палавееви“ по едноименния роман на Алек Попов.
Пловдивската певица Весела Бонева е с номинация за ИКАР в раздел „Съвременна българска музика“ за „Разпалвам микрофоните“. Тя е в конкуренция с рапърите ALEX P & HONN KONG за „Няма нищо по-добро“, и Живко Петров за соловия му албум „After4“.
Илка Зафирова ще получи наградата “Икар” за изключителен творчески принос към българския театър, съобщиха от Съюза на артистите в България, учредител на престижното отличие. Призът за чест от достойнство, който се определя от председателя на съюза Христо Мутафчиев, е присъден посмъртно на актьора Чочо Попйорданов.
Мотото на тазгодишната церемония по награждаването на 27 март - “Театър без граници”, е вдъхновено от бежанската вълна, заляла Европа.
Всички номинирани за ИКАР можете да видите ТУК.
Още от категорията
Виж всички

Връчват поетичната награда "Добромир Тонев" на 11 октомври

Темите на Traffic News
