Тройна съдебно-психиатрична и психологична експертиза ще даде отговор на въпроса „действал ли е при афект Кольо Колев при убийството на своя приятел Тони Тоневски в Кючука и престъплението извършено ли е в състояние на силно раздразнение, което е предизвикано от пострадалия с насилие, с тежка обида или клевета или с друго действие”. Това реши преди Апелативният съд в Пловдив, където се разглежда делото на втора инстанция.

Това стана по искане на защитника на Кольо Колев – адвокат Димитър Пенев, който смята че е налице предпоставка за преквалификация на обвинението срещу бившия кондуктор или признаването му за невинен. При този случай, ако се установи състояние на афект, то законът предвижда наказание от 1 до 8 години лишаване от свобода.

По искане на адвокат Пенев беше назначена и съдебно-медицинска експертиза с участието на вещо лице пулмолог, тъй като Кольо Колев е зле с белите дробове и диша с помпичка. Експертите трябва да излязат със заключение от какво заболяване страда подсъдимия и има ли нужда от лечение и дали трябва да постъпи в болница.

Действие при афект или невинен? Искат нова експертиза на Кольо Колев за убийството в КючукаДелото влезе за разглеждане на втора инстанция

Междувременно в съдебната зала беше направена очна ставка между Жоро Карамитев и Златко Босаков – Босака от която стана ясно, че вторият не е присъствал по време на скандала между обвиняемия Кольо Колев и починалия Тони Тоневски.

Припомняме, че на 14 ноември 2024 г. бившият кондуктор Кольо Колев получи 10 години затвор при първоначален строг режим от Окръжния съд в Пловдив. Той беше признат за виновен, че е нанесъл побой на приятеля си Тони Тоневски на 8 юли 2023 г. в Кючук Париж, като 60-годишният Тоневски е починал на 14 юли 2023 г. Провокацията обаче е дошла от страната на Тоневски. 

Делото пред апелативния съд е с искане присъдата да бъде отменена, като вместо това бъде постановена нова, с която подсъдимият бъде признат за невинен и оправдан по повдигнатото му обвинение. Ако бъде преквалифицирано обвинението, то закона предвижда наказание от 1 до 8 години затвор, а не като при предумишлено убийство от 10 до 20 години.

Признаха Кольо Колев за виновен за убийството в Кючука, ще лежи в затвораТой получи 10 години затвор при първоначален строг режим

Кольо Колев разказа за убийството в Кючука, получава присъда днес!Ако бъде признат за виновен, Кольо Колев може да лежи в затвора от 10 до 20 години