Синът на хазартния бизнесмен Васил Божков - Антон Божков тази сутрин се е явил в сградата на Националното следствие, където е бил призован на разпит в следствения отдел на Специализираната прокуратура. Това съобщи БНТ.
Според източници на Антон Божков е повдигнато обвинение по разследването за хазартната афера.
От прокуратурата на този етап не потвърждават, но и не отричат информацията, че Божков-син вече е обвиняем.
В момента Васил Божков е в Абу Даби. Българската прокуратура е повдигнала общо 11 обвинения срещу бизнесмена. Той има образувано дело за ръководене на престъпна група, за принуда, за изнудване, за опит за подкуп на длъжностно лице, за подбудителство към престъпления по служба.
Прокуратурата обяви, че една от основните линии на разследването е за предполагаемо избягване на плащане на държавни такси за близо 500 млн. лв.
Прокуратурата изпрати искане за екстрадицията му от ОАЕ, но до момента няма резултат.
Още от категорията
Виж всички
Българин е арестуван при акция по задържане на 3,3 тона кокаин за 250 млн. евро в Нидерландия
Жена преби мъж в София, нанесе му телесна повреда
Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News