Районна прокуратура-Пазарджик предаде на съд 32-годишен мъж за извършени блудствени действия спрямо малолетно момиче. Днес  беше внесе обвинителен акт спрямо полицейския служител в Районно управление към ОД на МВР – Пазарджик.

 Той е предаден на съд за това, че в периода от 29/30.10.2023 г. до 01.11.2023 г., в  Батак при условията на продължавано престъпление, чрез мобилно приложение, е установил контакт с лице, ненавършило 14-годишна възраст –  малолетно момиче на 12 г..

С цел създаване на порнографски материал и извършване на блудствено действие, полицаят  поискал детето да му изпрати снимка на тялото си и да се срещнат .

Мъжът с инициали М.Ч. е предаден на съд  също и за това, че е възбуди полово желание без съвкупление по отношение на лице на момичето.

Делото е внесено за разглеждане в Районен съд-Пещера.