 
                  
22-годишният Даниел Терзиев остава в ареста, това реши Софийският градски съд. Във вторник Даниел е видял спрелия трамвай на спирка в столичния квартал "Гео Милев", докато ватмана си купувал кафе. Приближил се до мотрисата и през отворения прозорец бутнал дръжката. След това камери са го засекли как бяга.
В съда стана ясно, че Даниел страда от недостатъчна социална адаптация. Служебният му адвокат представи версията на Даниел, че той случайно дръпнал ръката след което се затичал в опит да спре трамвая. Служебният адвокат поиска мярка "домашен арест".
"Искам по лека мярка, всичко беше непремислено", каза пред съда Даниел, цитиран от БНТ.
Терзиев и ватмана си разменили реплики. Той и приятеля му решили да вземат цигарите на ватмана. Даниел бръкнал за цигарите и бутнал ръчката. Трамваят потеглил около метър, след което се върнал и бутнал ръчката докрай и така се засилила мотрисата.
Георги Пашов, ватман: "Ватманът спрял мотрисата, отишъл за кафе, казал, че е обезопасил машината. Джойстикът бил на механична спирачка, а реверсора в неутрално положение. Но от автотехническата експертиза става ясно, че при затворена кабина достъп има само до контролера, което значи, че реверсора е бил в позиция движение напред."
В кръвната проба на Терзиев са открити кокаин и алкохол.
 Кметът на София назначи проверка по случая с дерайлиралия трамвай
Кметът на София назначи проверка по случая с дерайлиралия трамвай
 Изслушват директора на столичния електротранспорт заради инцидента с дерайлиралия трамвай 22
Изслушват директора на столичния електротранспорт заради инцидента с дерайлиралия трамвай 22
Още от категорията
Виж всички 
            
              Желирани бонбони и вейпове с наркотици са намерени в имота на пловдивчанин, задържан е СНИМКИ
 
              
              
           
              
              




 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                   
                   
                   
                  