![Плъзна измама с коронавирус! Не се доверявайте](https://cdn2.trafficnews.bg/2020/03/14/plazna-izmama-koronavirus-ne-se-953.jpg)
Телефонните измамница имат нов сценарий, включващ коронавирус. За играта в условията на извънредно положение и кризисно положение заради пандемията на COVID-19, от МВР призоваха гражданите да бъдат бдителни и да не се доверяват на телефонни обаждания от непознати. От полицията вече са отчели възможността измамниците да се възползват от страха на хората във връзка с епидемичната обстановка в страната. При засечените единични опити се злоупотребява с "информация" за здравословното състояние на близки до потенциалната жертва хора, „заболели от коронавирус“. Следва искане на пари за лечение. Телефонно обаждане, при което се искат пари, без значение от кой или по какъв повод - е повод за моментално съмнение и в никакъв случай човек не трябва да предприема финансови действия.
Отново припомняме, че хората могат да получат точна информация единствено от единния телефонен номер 112 или от Министерството на здравеопазването, посочиха от МВР.
Още от категорията
![Криминално проявен, опитал да отвлече жена с помощта на двама, влиза в затвора в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/06/381_kriminalno-proiaven-opital-da-otvleche-398.jpg)
Криминално проявен, опитал да отвлече жена с помощта на двама, влиза в затвора в Пловдив
![Двама пребиха 36-годишна жена, оказаха и се брат и гадже](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_dvama-prebiha-36-godishna-zhena-okazaha-872.jpg)
Двама пребиха 36-годишна жена, оказаха и се брат и гадже
![Трима попаднаха в ареста на Пазарджик заради вейпове и наркотици](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_trima-popadnaha-aresta-pazardzhik-047.jpg)