В ранните часове на сряда в пловдивския квартал „Изгрев“ е бил задържан 61-годишен мъж, след като произвел серия изстрели с въздушна пушка от терасата на жилището си.

Сигналът в полицията е подаден около 8:00 часа от живущи в блок срещу адреса, които съобщили, че след стрелба във въздуха с пневматично оръжие, рикоширала сачма е попаднала на техния балкон. По първоначални данни подобни инциденти са се случили и в предходните две сутрини, но до този момент не е имало подадени сигнали.

На място незабавно са изпратени полицейски екипи, които са установили извършителя и са го отвели в Шесто районно управление. При извършения тест с дрегер е отчетена концентрация на алкохол над 1,3 промила.

Към момента няма данни за пострадали хора или нанесени материални щети.

По случая е образувана проверка за престъпление по чл. 325, ал. 1 от Наказателния кодекс (хулиганство). Предстои събраните материали да бъдат докладвани в прокуратурата за преценка и предприемане на последващи действия.