Делото срещу 64-годишната лекарка Албена Теодосиева-Кръшкова, обвинена в причиняване на смърт по непредпазливост на 76-годишния Ангел Каракашев, бе отложено за края на януари 2026 г. от Пловдивския окръжен съд. Причината е отсъствието на едно от вещите лица – д-р Динкова, чието заболяване ще възпрепятства участието ѝ поне до март, и постъпило искане за нейното заместване.

Инцидентът се случи на 1 октомври 2018 година около 18 часа на ул. „Димитър Талев“ в Кючука. По това време 58-годишната тогава лекарка управлявала автомобила си по мокрия и натоварен път, когато падналият по очи на пътното платно мъж, в тежко алкохолно състояние (2,18 промила), бил прегазен от автомобила ѝ.

След удара д-р Теодосиева-Кръшкова веднага слязла, измерила пулса на пострадалия и поискала от събраните хора да се обадят на 112. С помощта на свидетели мъжът бил преместен на близката пейка, докато на мястото пристигнали линейка и полиция. Каракашев бил в съзнание, но видимо много пиян, с непонятна реч. Медицинският преглед установил тежка гръдна травма с множество счупени ребра. В следващите два месеца състоянието му се влошило, като на 8 декември той починал.

Нелепо! Лекарка прегази паднал по очи мъртвопиян в Кючука, съдят яПочиналият бил с 2,18 промила, лежал на асфалта, а колите го заобикаляли

На последното съдебно заседание бе изслушан и последният свидетел – 32-годишен мъж, работещ по време на инцидента в близкия ресторант „Далия“. Той не станал очевидец на самия удар, но чул, че човек е блъснат, а колежка подала сигнал на 112. Свидетелят спомена, че няколко дни по-късно видял мъж с гипсиран крак пред ресторанта, който вероятно е бил пострадалият, но не можа да потвърди категорично самоличността му.

По делото предстоят изслушване на комплексна арбитражна седморна съдебно-медицинска и автотехническа експертиза, както и тройна съдебно-медицинска експертиза, като едно от вещите лица ще бъде заменено заради влошено здравословно състояние. Подсъдимата ще даде обяснения след приключване на разпитите на вещите лица.

Припомняме, че досега по делото бяха разпитани над 10 свидетели, включително внучката на пострадалия, която описала влошаващото се здравословно състояние на дядо си, както и доказателства за алкохолното му състояние и тежката травма. След инцидента р-р Теодосиева-Кръшкова имала отрицателни проби за алкохол и наркотици и е оказала първа помощ и съдействие на пристигналите на мястото екипи.

Припомняме, че синът на починалия е конституиран като частен обвинител.

Следващото заседание е насрочено за 26 януари 2026 г. от 13:30 ч., когато требва да бъдат изслушани назначените експертизи.

Разпитаха и последния свидетел по делото срещу лекарката, прегазила пиян мъж в Кючука76-годишният Ангел Каракашев бил с 2,18 промила алкохол, паднал по очи на пътя