Двама немски туристи са извършили серия кражби по родното Черноморие. Единият от тях е задържан на 28 юни (петък), докато опитал да отмъкне сувенири, бижута и бутилка алкохол от магазин в Златни пясъци, съобщиха от полицията във Варна.
35-годишният задържан е действал заедно с негов 43-годишен приятел.
По време на престоя си на морето двамата са извършили грабежи от три големи търговски обекта. Задигнали са и мобилен телефон от заведение.
Голяма част от крадените вещи са открити в хотелската им стая при извършения обиск.
Срещу двамата германци са образувани досъдени производства.
Такова е заведено и срещу 56-годишен норвежец, който е атакувал продавачка в един от моловете в морската ни столица. Сцената се разиграла на 30 юни (неделя) около 10:50 ч.
Чужденецът искал да рекламира дадена стока и се ядосал, че служителката не му съдейства. След това я нападнал я и наранил пръстта на едната й ръка. Бил е задържан за едно денонощие.
Още от категорията