Мъж проби барикадата на един от входовете на София в неделя. Само за часове той бе издирен и арестуван, съобщават от прокуратурата. Спрямо Владислав вече е повдигнато и обинение.
В неделя около 09.30 часа на КПП-то откъм магистрала Тракия, района на Хан „Богров“, му било казано, че няма основателна причина да влезе на територията на София. Униформените го помолили да се върне в обратна посока, вместо това обаче мъжът потеглил и навлязъл на територията на столицата.
Изготвено е постановление за привличането му към наказателна отговорност, като му е повдигнато обвинение.
Предвид високата обществена опасност на деянието и извършителя, дежурен прокурор при Софийска районна прокуратура е постановил задържане на обвиняемия за срок до 72 часа, след изтичането на които ще бъде изготвено и внесено искане до СРС за вземане спрямо него на мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
Още от категорията
Виж всички
Задържаха софиянец, опрял нож във врата на приятелката си
Хванаха 280 000 къса контрабандни цигари на пункт Лесово