![Крупен обир край Пловдив! Работник изнесе техника за над 300 бона от склад за керемиди](https://cdn2.trafficnews.bg/2020/06/08/krupen-obir-krai-plovdiv-rabotnik-156.jpg)
Работник в склад задигна матрици за производство на керемиди за над 300 бона край Пловдив. В рамките на година, мъжът е успял да изнесе с бус техниката от склада, намиращ се в село Радиново.
Управителят на търговско дружество през 2017 година решил да закупи машини за производство на керемиди, които впоследствие да продава. За целта той първо закупил имот в Радиново. Там обособил цех за производствените дейности и площадка за съхраняване на готовата продукция. Той закупил и поточна линия и 16 000 алуминиеви матрици, които да послужат при изработката на керемидите.
Матриците трябвало да се монтират към поточната линия, служейки за изсушаване на вече произведените и оформени керемиди. 8 000 от общата бройка били нови, а останалите 8 000 били използвани /втора употреба/. Сделката била сключена с дружество в Италия, откъдето в началото на 2018 година били доставени алуминиевите матрици и оставени на съхранение в халето.
Посредник при сделката за закупуването на матриците и машината бил мъж от София, който работел при собственика на цеха за керемиди.
Докато в цеха се монтирала поточната линия, софиянецът решил да продаде алуминиевите матрици.
Чрез работник във фирмата, се свързал със собственик на пункт за вторични суровини в Пазарджик. На него обяснил, че искал да продаде матриците, защото били стари.
След като получил одобрение, мъжът наел шофьор, който с товарен автомобил, извозвал алуминиевите профили от склада до пункта за вторични суровини. По този начин били направени повече от 10 курса.
Той изнесъл в рамките на една година 6 557 броя нови алуминиеви матрици за производство на керемиди, на стойност 183 596 лв., 6 400 броя използвани /втора употреба/ алуминиеви матрици за производство на керемиди, на стойност 128 000 лв., или общо 311 596 лв., както и апарат за фина настройка, на стойност 960 лв., или всички вещи на обща стойност 312 556 лв.
Когато работниците започнали монтаж на матриците, установили липсата им и бил подаден сигнал в полицията.
Още от категорията
![Арестуваха жена, пребила жестоко майка си](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/06/381_arestuvaha-zhena-prebila-zhestoko-maika-204.jpg)
Арестуваха жена, пребила жестоко майка си
![Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Благоевград](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/06/381_vaorazhen-mazh-se-barikadira-doma-si-438.jpg)
Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Благоевград
![Младежи задигнаха 50 лева от дете край Централна гара, единият от тях – непълнолетен](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/06/381_mladezhi-zadignaha-50-leva-dete-krai-966.jpg)