
Васил Михайлов, известен като „прокурорския син”, направи изненадващо изявление, в което твърди, че е обект на тенденциозно разследване от страна на МВР и прокуратурата. В продължителен монолог Михайлов разясни своята версия за събитията, довели до общодържавното му издирване, като хвърли светлина върху последния случай, в който е замесен.
Михайлов започна своето изложение, връщайки се към 2 октомври 2024 г., когато е бил пуснат на свобода. Веднага след това по думите му са предприети Специални разузнавателни средства (СРС) срещу него, включващи подслушване на телефони и физическо проследяване с превозно средство, причаквания и дебнене. Той признава, че това е „напълно нормално” за човек с неговото „име и минало”, но подчерта, че тези мерки не са довели до събирането на доказателства за криминална проява от негова страна.
Михайлов разказа и за случай отпреди три седмици, когато е бил привикан за „тежко криминално престъпление” в Перник, за което оперативните служители били убедени, че е извършено от него. За тяхно „най-голямо съжаление”, той е имал алиби със свидетели, които са потвърдили присъствието му на друго място по време на „тежкото криминално престъпление”, разказва прокурорският син.
Михайлов коментира и „случката от четвъртък в гористата местност” с Павел. Мъжът бил барман в едно от най-оборотните заведения в града. Прокурорският син не отрича, че той му е дължал пари. „Няма да казвам защо съм му дал тези пари. Само ще кажа, че съм бил молен да му дам тези пари – поради вероятно неща, които консумира и цял Перник знае. Говорим за наркотици, говорим за момче, което е комарджия. И още други лоши навици, които има. Това не е важно, не ми дава право да го удрям”, казва още той.
Издирват прокурорския син от Перник, нанесъл нов брутален побой
Даниел Митов: Прокурорският син от Перник се издирва на територията на страната
Още от категорията

Прокурори и спецполицаи нахлуха в Столипиново, удариха „бизнес” сградата на майка и син

Намушкаха млад мъж в Слънчев бряг, извършителят е задържан

Акценти


Зрелищна катастрофа в София се размина без жертви



Издирваният прокурорски син направи изненадващо изявление




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
