
Гранична полиция намери контрабандни цигари, укрити в ламинат.
Действието се развива в четвъртък, 19.06, към 20:50 часа, когато за проверка е спрян товарен микробус с швейцарска регистрация на ГКПП „Калотина“, пътувал по посока Сърбия към България.
Шофьор е 52-годишен гражданин от Северна Македония, който представил версията, че „превозва ламинат и маси от Швейцария“.
По инициатива на държавните полицаи е направена проверка, която довежда до разкритието за, че пакетите съдържат горен и долен ламинат само, а дъските са изрязани. На мястото на тези изрязани дъски защитниците на границата се натъкват на голямо количество кутии цигари с македонски акцизен бандерол и бандерол “Duty Free“.
В буса е открита и трапезна маса и при разглобяването в основата ѝ също са намерени голямо количество кутии цигари общото количество цигари е 120 660 къса.
Шофьорът е задържан. По случая е образувано досъдебно производство.
Още от категорията


Разбиха оранжерия за отглеждане на канабис край Варна

Близо 40 кг канабис в сакове бяха задържани на плажа в Бяла
Акценти


26-годишен моторист загина на пътя Девин-Михалково

Кари оцеля след жестока катастрофа, за да помага на другите





