ГДБОП арестува мъж при пренос на високорискови наркотични вещества с личния си автомобил.

Той е задържан при специализираната полицейска операция, проведена в района на село Маринка, област Бургас, на 3 май.

При акцията е установено количество от около 200 гр. бяло прахообразно вещество, което при полеви тест реагира на кокаин.

-При проведените последващи действия по разследването в тайник към имот са открити и иззети още около 1 кг кокаин. По първоначални изчисления стойността му на свободния пазар възлиза на 100 хиляди лева. -На друг адрес са намерени пликове, електронни везни и веществени доказателства, свързани с осъществяваната дейност.

По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура – Бургас.

Подробности за акцията предоставиха на брифинг днес началникът на бургаското звено на ГДБОП Ради Пенев и окръжният прокурор Георги Чинев.

В хода на операцията са претърсени имоти, притежавани от задържания. Установено е, че той притежава недвижими и поземлени имоти, включително къщи и апартаменти в луксозни затворени комплекси в страната с високи такси за поддръжка, както и движимо имущество от висок клас - автомобили, АТВ, джетове и др., което имотно състояние и демонстриран начин на живот не съответстват на видимите доходи на лицето, което няма регистрирана трудова активност.

Мъжът е от активния криминален контингент, стана ясно на брифинга. Има две ефективни осъдителни присъди.

-По случая на задържания е повдигнато обвинение за държане с цел разпространение на наркотици - чл. 354а НК.

Срещу него е взета постоянна мярка за неотклонение “задържане под стража”.

Работата по спецоперацията е продължила близо една година, уточни комисар Ради Пенев от ГДБОП.