Окръжният съд в Пловдив ще гледа днес делото, по което е обвинен кметът на Куклен Константин Павлов.
Той е обвинен за злоупотреба с длъжността си, превишаване границите на власта и правомощията си. Павлов е заподозрян, че е избирал негови приближени, които да печелят Обществени поръчки.
През периода април - юни 2014 г. той е приел дар от 3000 лева от Надежда Минчева, за да набави за "Надежда 2000" облага в размер на 74 327 лева. Това е стойността на договор по обществена поръчка за доставка на хранителни продукти за детската градина и социалния патронаж в Куклен. Освен това е приел 1200 лева от Минчева, за да подмени офертата.
Обвинен е и същото и заместник-кмета на Куклен Иван Апостолов за това, че е помагал на кмета в престъпните схеми и го е сконявал към тях.
Припомняме, че най-тежката мярка "задържане под стража" на кмета на Куклен Костадин Павлов и собственичката на облагодетелстваната фирма от схемата с обществени потъчки Надежда Минчева беше заменена от Апелативния съд в град Пловдив и по-лека "домашен арест". ОЩЕ ПО ТЕМАТА ВИЖТЕ ТУК
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Не успяха да конвоират Сергей Харварда до съда, измамените скоро няма да видят парите си
Разкриха международна схема за онлайн търговия с коли
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото