
Главният прокурор Борислав Сарафов изиска от Окръжната прокуратура във Варна нова, допълнителна комплексна съдебномедицинска експертиза за смъртта на Явор Георгиев от Варна.
Това съобщиха от прокуратурата, като уточниха, че главният прокурор лично се ангажира с обективно, пълно и всестранно разследване на причините, довели до смъртта на 36-годишния мъж.
Явор Георгиев умира в нощта срещу неделя.
На видеоклип от ареста на Явор се вижда как двама полицаи се борят с Явор, за да му сложат белезници и да го качат в пристигналата линейка. Мъжът е починал, докато изчаква да бъде приет в болницата.
Близките на мъжа настояват за разследване на случая, защото според тях до смъртта му се е стигнало след полицейско насилие. В четвъртък сутрин вътрешният министърът потвърди, че служителите на МВР не са действали адекватно.
Даниел Митов иска повторна аутопсия на Явор от ВарнаУбеден е, че полицаите са превишили правата си
Над 500 души се събраха на протест във Варна в памет на Явор Георгиев
Напрежение във Варна след смъртта на млад мъжПричината са появили се клипове с полицейско насилие