Хванаха мъртво пиян шофьор, катастрофирал в Пловдив. Полицаите били извикани на сигнал за катастрофа. При проверка униформените установили, че 54-годишният водач на лек автомобил „Крайслер“, седнал зад волана след употреба на алкохол. Алкотест дрегерът  отчел концентрация от 2.6 промила. Съставен е АУАН по ЗДвП, а лицето е задържано в ареста. За извършеното престъпление е започнато бързо производство. 

За шофиране след употреба на алкохол е задържан и 24-годишен от Перущица. Оказало се, че мъжа не притежава свидетелство за управление и има издадени две наказателни постановления, влезли в сила през месеците юли и август тази година.  
Водачи на автомобили, шофирали под въздействие на наркотични вещества са задържани в арестите в Хисар и  Пловдив. 54-годишен софиянец, управлявал Тойота корола бил установен и задържан за шофиране под въздействие на метамфетамин. Проверката е извършена в село Дуванлий в обедните часове на 26 август.

В ареста е задържан и 29-годишен дрогиран асеновградчанин, управлявал лек автомобил Инфинити в Пловдив.  При рутинна проверка на превозното средство, униформените установили, че 24-годишният пътник в него е криминално проявен, а поради съмнителното поведение на двете лица, младите мъже били проверени за употреба на наркотични вещества. По надлежния ред е установено, че лицето, управлявало автомобила е било под въздействие на марихуана. По случаите да образувани бързи производства.