Нови акции на МВР срещу търговията с гласове. Този път проверките са в Кърджали. Акцията е на територията на цялата област.
Има един задържан от Момчилград. Човекът е собственик на търговски обект. Там са открити четири тефтера с данни на лица и телефонни номера. Открита е и сума от 5000 евро.
От началото на кампанията до момента са подадени 13 сигнала за нарушаване на изборните права в областта. Три от тях в днешния ден. Издадени са 18 предупредителни протокола към хора със значителни финансови възможности. Според МВР те могат да повлияят на вота, пише БТВ.
Свидетел в Кърджали разказа колко струва един глас. На него и семейството му са предлагани пари.
„Започнали сме досъдебно производство с разпит на свидетел, който посочва, че са му предлагани сума пари, както на предишните избори, така и за сегашните, да гласува в полза на определена политическа сила. Сумите се уточняват, но са от различен порядък както на него, така и на негови близки - около 100 евро“, каза Атанас Чотров, началник „Охранителна полиция“ в ОДМВР-Кърджали.
Снимка: Архив
Още от категорията
Виж всички
Какви реформи в здравеопазването обещават партиите преди вота
Партиите с различни "рецепти" за справяне с кризата с цените