
Централната артерия в квартал „Беломорски” – ул. „Беломорска”, ще бъде основно ремонтирана през следващите 3 месеца.
Реконструкцията на дългата 750 м улица заедно с прилежащото й кръгово кръстовище включва подмяна на водопровода, дъждоприемната канализация и кабелните мрежи, нова асфалтова настилка и изграждане на осветление, тротоари и бордюри, както и „джобове” за спирки на градския транспорт. След реконструкцията на ул. „Беломорска” работниците ще влязат и в съседната ул. „Родопска”, която е най-застроена.
Обществената поръчка е на стойност близо 1 милион лева с ДДС.
Улицата няма да бъде затваряна, за да се улеснят гражданите. Ще се работи поетапно и трасето ще бъде затворено за автомобили за няколко часа, само когато се полага асфалт. Дните ще се оповестяват предварително.
От следващия сезон ще започне подготовката за ремонт и на други улици в квартал „Беломорски”.
Идеята е промяна на Общия устройствен план и подготовка на поне още една връзка към ул. „Димитър Талев”. В момента се подготвят служебни проекти за улици и в квартал "Остромила".
По този начин ще се направи ринг, който да дублира бул. "Александър Стамболийски" и през "Коматевско шосе", "Димитър Талев", "Беломорска", за да може да се излиза отново на "Стамболийски".
TrafficNews.bg
Още от категорията

Готов е законопроектът за регулация на цените на храните


Премиерът: България приветства споразумението в Украйна
Акценти



97-годишна жена загина при пожар в дома ѝ край Пловдив





Кола блъсна Коко Тайсъна, в тежко състояние е
