Жизненоважно е да има няколко ваксини срещу Ковид-19. Това коментира през ВВС Робин Шаток, който ръководи клиничните проучвания на ваксината, разработена от учени от "Импириъл Колидж" в Лондон.

"Смятам, че са необходими няколко ваксини. Често пъти говорим за разработването им, като за състезание. То е състезание, но, ако мислим в глобален мащаб, производството на достатъчно ваксини за седем милиарда души е нещо твърде трудно, за да бъде постигнато от една група учени", заяви той. 

Шаток оповести и добри новини по отношение на ваксината, разработвана от неговия екип. Той обясни, че страничните ефекти, ако изобщо се появят такива, са много леки. До момента в клиничните тестове са се включили 100 души. Очаква се то да бъде разширено, като обхване още 200 доброволци. Увеличава се и възрастовата граница за тях - от 45 до 75 години.