
Интензивни валежи с очаквания за гръмотевични бури ни чакат на Гергьовден. Най-силни ще бъдат бурите в часовете около обяд, следобед и привечер. Ще има и условия за градушки. На много места ще има валежи, а най-обилни ще са те в Западна и Централна България.
Минималните температури ще бъдат между 9 и 14 градуса, а максималните в повечето места ще са между 17 и 22. В сстолицата термометрите ще сочат не повече от 16 градуса. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще носи студен въздух.
Синоптиците от НИМХ обявиха за понеделник жълт код. Хидролозите предупреждават и за възможни внезапни наводнения, най-вече в северното подножие на Стара планина - средното течение на водосбора на река Искър (реките Златна Панега и Малък Искър), а също планинските притоци на реките Вит, Осъм и Янтра.
Още от категорията

„Изпратиха ни тук да умрем": Възрастните хора от хосписа в с. Ягода са били упоявани

Започна изплащането на пенсиите

Отбелязваме Свети Дух
Акценти




Неработещи светофари предизвикват хаос в Пловдив



Студент в Пловдив разби световната наука

