
Акцията премина успешно. Жената беше адекватна, с наранявания по главата. Това каза пред bTV майор Марин Тасков, пилот в 24-та авиационна база, за акцията по спасяване на пострадалата туристка в Пирин.
„Извлякохме я от позицията под връх Стражите, над Банско, след което я оставихме в Банско. Докторът я провери и каза, че остава при тях. Няма нужда да я караме до София и изпълнихме това, което докторът препоръча“, допълни той.
По думите му акцията е напълно успешна.
„На много труден терен, на височина от 2400 метра, вертолетът беше на пределни възможности, колегите също бяха на пределни възможности по сила, защото се наложи да се пробяга ждрелото нагоре, за да може да я извлекат, може би към 300 метра“, каза още майор Марин Тасков.
Той отбеляза, че риск за екипажа винаги има, но е разумен, и благодари на колегите им от ПСС.
Още от категорията

Шефът на АПИ: Имаме разрешение от прокуратурата за преасфалтиране на отсечката, на която загина Сияна


Акценти





Вандалите от Смирненски са потрошили коли на две улици

Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


