
Близо 50 членове и симпатизанти на ГЕРБ са дарили кръвна плазма. Те се включиха в кампанията на ГЕРБ, с която в понеделник партията призова свои членове, които са преболедували COVID19, да бъдат съпричастни и да подпомогнат лечението на други болни като дарят плазма.
Част от дарителите са станали донори на антитела дори преди старта на кампанията - когато са разбрали, че отговарят на изискванията за даряване, съобщиха от партията. Основните изисквания към кръводарителите са да бъдат на възраст между 18 и 65 години и да тежат над 50 килограма. Даряването може да стане след като са минали най-малко 40 дни след последния им отрицателен PCR-тест и здравословното им състояние не изисква прием на лекарства.
„ Ще окажем пълно съдействие на всеки потенциален дарител както за необходимите предварителни тестове за наличието на антитела, така и впоследствие за самия акт на даряване на реконвалесцентна плазма. Лекарите са категорични, че плазмата на хора, които са преболедували Covid-19, съдържа антитела, които организмът е произвел специално срещу коронавируса. Те се изключително ценни, защото се свързват с вируса и го елиминират от организма. Пациентите, които са преболедували Covid-19 с клинични прояви, са по-подходящи дарители на реконвалесцентна плазма поради повечето антитела, които съдържа тяхната плазма”, пишат от партията
Още от категорията


Две деца и жена са в болница след катастрофа в Пазарджишко

Младеж е пострадал на Седемте рилски езера
Акценти





Напусна ни големият пловдивски художник Енчо Пиронков

Пловдив отличи героите на доброто


