Мъж е с опасност за живота след пътен инцидент в Плевенско. Той е бил прегазен на пътното платно при влизане в Червен бряг. Сигналът е постъпил в полицията от ФСМП – Червен бряг около 19:15 часа във вторник.

Незабавно на местопроизшествието са изпратени служители на реда. Извършен е оглед. Установено е, че водачът на "Фолксваген" – 67-годишен, при движение по път III-306, на 800 метра преди табелата за град Червен бряг, не е видял лежащия неподвижно и напречно на платното човек и го е прегазил.

Шофьорът е изпробван за употреба на алкохол и наркотични вещества, като пробите са отрицателни.

Пострадалият е транспортиран в болница в Плевен в тежко състояние, с черепно мозъчна травма и с опасност за живота. До момента не е установена самоличността му.

Продължават полицейските мероприятия по случая. На място съдействие е оказано от екип на РСПБЗН – Червен бряг. Сезирана е РП – Плевен и е образувано досъдебно производство.