
Съдебната палата в Сливен е била затворена днес за дезинфекция заради съдия, който е дал положителен тест за COVID-19. Информацията потвърди председателят на Окръжния съд съдия Мартин Данчев пред БНР. Сградата ще бъде отворена утре и съда ще продължи ежедневната си работа.
„РЗИ ще реши дали да бъдат тествани всички служители на съда за коронавирус“, каза съдия Данчев, след като съобщи, че всички помещения в съда ще бъдат подложени на дезинфекция.
Той оповести още, че заразената е съдия в Районен съд Сливен, която през последните две седмици е била в платен отпуск. Според Данчев вероятно тя се е заразила в периода на отпуска, защото в сградата на съда се прави дезинфекция и почистване по няколко пъти на ден, а пропускателния режим е съобразен със всички противоепидемични мерки.
Акценти
Виж всички



"Разстоянието" - театър, който разтърсва душата



Бизнес вечеря с вкус от шест държави в сърцето на Пловдив

Стилистът на кориците на Vogue идва в България за първи път

Темите на Traffic News
