Хората, които имат домашни любимци, знаят, че кучето е неизменна част от семейството. Моментите всички заедно най-често са свързани с разходки по зелените площи, паркове и поляни.
От понеделник парковете отвориха за деца до 12 години, двамата им родители(или придружители), така и за стопаните на кучета. За да няма струпване на двете социални групи бе даден различен часови диапазон. Въпросът е, ако си част и от двете групи – какво следва за теб?
Пловдивско семейство вчера се възползва от новите възможностите и излезе с 5-годишното им дете и 8-годишното куче. Около 17:00 часа те са се разхождали на Младежкия хълм, когато полицаи на мотори са направи обиколка на тепето.
„Полицаят бе изключително любезен, искам до уточня това. Обясни ми обаче, че тъй като съм с куче не мога да ползвам парка в между 9:30 и 18:30 часа. Въпреки че казах, че съм родител и съм с детето си, той бе категоричен – хванал ли съм повода значи автоматично ставам от другия субект в заповедта на министър Ананиев”, разказа пловдивчанинът.
Така родителите не могат да бъдат и стопани на кучета по едно и също време. Обратното също е вярно. Ако ситуацията се бе разиграла в 18:30, то вече детето не е имало място на тепето. С други думи едновременната разходка на кучета и деца е невъзможна, поне според тълкуването на полицаите. Така всеки собственик на куче и родител може да се разхожда с детето си до 18:30 на тепето,парка или Гребната база, а след това да направи същия тур на същото място с домашния си любимец. В моменти на социална изолация, това не звучи лошо, предвид, че много други нямат възможността да ползват парковете. Дали обаче това не противоречи на логиката да се струпват по-малко хора по едно и също място, при положение, че един човек ще трябва да се върне два пъти в парка?