
Ако се потвърдят всички изследвания, че нашата ваксина влияе на COVID-19, то до една година Русия ще може да предостави тази ваксина на целия свят. Това заяви водещият руски лекар и учен проф. Дмитрий Еделев. В интервю пред БТА той твърди, че в родината му от 2003 г. се работи по ваксина срещу вирус, който определя като "бащата" на COVID-19. По думите му разработката съществува, като вече е тествана на мишки и на маймуни и ако се стигне до заплаха за човечеството, то Русия е готова да произведе 20 милиона дози от ваксината за 2 месеца.
„Това са белтъците на СПИН и затова руската система на активно третиране и лечение на заболелите са насочени против СПИН и до момента смея да споделя, че са най-ефективни при лечението на COVID-19“, допълва ученият.
Той изтъква, че руската схема за лечение на коронавируса се състои от три препарата против ХИВ-1, като те са ефективни и затова на този етап в Русия няма смъртни случаи, а само оздравели. "Две са прогнозите ми. Оптимистичната - че ние ще оживеем. И песимистичната прогноза е, че ако в скоро време ние не го овладеем този COVID-19, то той ще се превърне в петата най-страшна международна инфекция, какъвто е грипът и други заболявания. Всичко ще зависи от това дали ще успеем да го локализираме. Ако не успеем да го локализираме, той ще се превърне в постоянна инфекция, която ще се завръща ежегодно. Тази инфекция е много по-опасна и сериозна от грипа по своя летален изход", предупреждава професорът.
По думите му температурата, при която COVID-19 загива е 56 градуса, а заразяването става посредством докосването на три точки – очите, носа и устата. "Най-рисковите са мъжете след 51-годишна възраст. Мъжете боледуват два пъти повече от жените. Мъжете над 40-годишна възраст боледуват и се заразяват два пъти повече от младежите. Децата боледуват много, ама много рядко и това се дължи на особеностите не на COVID-19, а на неговия "баща" CARS, при който почти нямаше болни деца. Те могат да го пренасят, при това те самите не се разболяват", посочва експертът.
Проф. Еделев препоръчва да се въздържаме от: Консумация на сурови и необработени храни; Студени закуски и предястия; и съветва да: Пием вода от проверени източници; Да пием топли напитки; Да се храним с гореща супа или изпечено основно ястие; Бразилски ядки; Чесън; Джинджифил; „Но освен това има и друг микроелемент, за който всички мълчат. Ние, учените установихме, че разболелите се от COVID-19 с дефицит на цинк боледуват много посериозно от хората, които нямат дефицит на цинк“, отбелязва експертът. Цинк в големи количества съдържат: Животинските продукти; Морската риба; Черният хляб; Цинкът се съдържа още в елдата, в стридите, месото, фасула, ядките, обясни проф. Еделев
Той обясни, че в Русия ясно са изведени защитни правила: Хората, работещи по няколко души в помещение да бъдат разположени на 3 метра един от друг. Ученият коментира, че това разстояние важи за тези, които работят седнали и на бюро. За правите – безопасното разстояние е 6 метра. Второто правило е проветряване на помещенията на всеки 10-15 минути и това е абсолютно задължително, тъй като вирусът не обича чистия въздух И третото - в помещенията с много служители се монтират закрити кварцови лампи Цялото интервю с проф. Еделев може да прочетете тук. Дмитрий Аркадиевич Еделев е доктор на икономическите и на медицинските науки, Doctor of Bisiness Administration (DBA, Switzerland), професор. Действителен член на обществената организация "Руска академия на естествените науки". Почетен работник на висшето образование на РФ. Научен ръководител и директор на Арбатклиник. Президент на Националния проект „Здраве на нацията“. Член е на съвета на Руската обществена организация „Руско екологично общество“. Куратор е на програмата „конвергентно лидерство“. Водещ е на постоянното предаване „Здравословно хранене с доктор Еделев“ на Медиаметрикс.