Пожароопасният сезон в горските територии на област Пловдив дойде. Периодът, който е определен за най-рисков що се отнася до възникването на пожари, е от 20 март до 30 ноември. Той е определен със заповед на областния управител.
По време на пожароопасния сезон се забранява паленето на открит огън и извършването на огневи работи на разстояние, по-малко от 100 м от границите на горските територии. Собствениците на земеделски земи, вилни зони, туристически хижи, почивни домове, служебни и жилищни постройки, складове и др. пък трябва да създават и поддържат минерализовани ивици около тях.
Важно изискване е стриктно да се спазват противопожарните правила от посетителите и работещите в горите и в съседство с тях, съобщават от пожарната.
При възникнал пожар или забелязани такива признаци, незабавно подайте сигнал на тел. 112.
Още от категорията
Виж всички
Предимно облачно и хладно ще е днес в Пловдив
Приключенецът Лапунов каза сбогом на "Игри на волята”
Темите на Traffic News