Полицията в Горна Оряховица задържа охранителни да крадат гориво от склад на Държавен резерв. Базата, където са военновременните запаси, е една от най-големите у нас и се намира край село Поликраище. Криминалистите са работили по сигнал.

Задържани са 6 лица в момента на кражба. Петима от задържаните са служители на частната охранителна фирма, която охранява обекта и един е служител на петролната база. Органите на рда са извършили и претърсвания на автомобилите и жилищата на задържаните. Там служителите на МВР открили около 2500 литра нафта.

В дома на едно от лицата са установени и 140 литра алкохол, без документ за платен акциз, както и казан за варене на ракия.

По случая с горивото е образувано досъдебно производство. Работата по случая под наблюдението на прокуратурата.

Снимки: Нова тв