
Президентът Румен Радев пожела успех на българските атлети, които ще участват в Зимните олимпийски игри в Пекин. Ето какво написа той във фейсбук.
"От днес светът отново е Олимпиада и пожелавам успешно представяне на българските атлети на Зимните олимпийски игри в Пекин. Самото им участие в този световен форум е върхово постижение и повод за лично удовлетворение. Това е и огромна възможност националният ни флаг да се развее на Олимпиадата и да ни обедини в надеждата за достойна изява на нашите спортисти.
Убеден съм, че с борбеност, целеустременост и всеотдайност те ще оправдаят големите очаквания, защото зад тях стои както подкрепата на целия български народ, така и богатите олимпийски традиции на страната ни.
Нека спортът се превърне във вдъхновение и мотивация все повече български деца да преоткриват неговата сила за изграждане на характер и умения.
Надявам се, че редом до славните ни олимпийски успехи ще запишем нови призови места на Зимните олимпийски игри в Пекин. Пожелавам в предстоящите състезания нашите олимпийци винаги да се борят докрай и със спортсменство, непреклонен дух и вяра, да отстояват името на България"
Още от категорията

МВнР: Двама български граждани бяха евакуирани от Иран

Доган ще трябва да смени името на парламентарната си група

Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
