Детето винаги се въвлича в конфликта между съпрузите – то започва да чувства вина, като на един по-късен етап при него може да се наблюдават суицидни мисли и девиантно поведение. Това каза клиничният и криминален психолог Елеонора Йорданова.
„За съжаление детето се превръща в инструмент на единия родител, след като мъжът и жената се разделят. Единият от родителите иска да задоволи своите нарцистични потребности и използва детето като оръжие, за да нарани другият родител. Това е често срещано при синдрома на Медея – там детето се използва като инструмент, какъвто е и последният случай с Пейо Пеев“, поясни тя.
Елеонора Йорданова поясни, че познава вторият мъж в този трагична история – мъжът, които претендира за бащинството на второто дете. По думите ѝ Велико Минков се бори за родителските си права вече няколко месеца.
„Децата съвсем правилно са изведени от семейната среда и те са дадени на родителите на Пейо Пеев. Докато траят следствените действия Габриела и нейната майка не биха били годни да гледат тези деца. Все пак става дума за тежко престъпление – убийство“, каза още тя в ефира на bTV.
Криминалният психолог посочи също така, че в 90% от случаите бащите са потърпевши, защото родителските права се присъждат от съда на майките. Тя е категорична, че мъжете често се подлагат на психически тормоз, за който те не говорят. „Тази стигма в обществото ги води към развиването на зависимости и самоубийства“, допълни тя.
Още от категорията
Съдийската колегия на ВСС предложи да стартира нова процедура за председател на ВАС