"Това бяха последните 10 най-добри дни от нашия живот, защото разбрахме, че чакаме дете след 11 опита инвитро. Всичко възможно ще направя да има справедливост". Това каза през сълзи Росица Стоянова - приятелка полицая Стефан Денев, който беше убит след побой в Слънчев бряг. 

Близки на убития се събраха на протест пред полицията в Несебър с искане за справедливост. 

Близнаците Георги и Евгени Цаневи, които били със Стефан във фаталната нощ разказват, че конфликтът започнал вътре в заведението с бутане и заплахи. 

"Излязохме навън, момчетата от охраната реагираха адекватно. Потулихме нещата и се разделихме. Оттам се стигна до фаталния случай. Не знаем как се стигна до този жесток побой, те преди това не се бяха виждали", разказа единият от тях пред БНТ. 

Те познавали обвинения за побоя Живко Георгиев, но отдавна не го били виждали. 

Според версията на защитата Георгиев действал в условията на самоотбрана, тъй като Денев му нанасял удари в главата с бокс.

Двамата се спречкали в заведение в Слънчев бряг, където избухнал скандал между компаниите. Охраната предотвратила по-сериозен конфликт, но не след дълго двете групи се засекли на алея в курорта и скандалът отново пламнал. По данни на прокуратурата след повторното сбиване Стефан Денев паднал на земята, а Живко Георгиев продължил да го налага с ритници и юмруци по главата.

Близките на Стефан искат справедлив съдебен процес и да се разбере цялата истина. Те не вярват, че само един човек е убил Денев. 

Мъж почина след сбиване в Слънчев брягИма петима задържани

48-годишният Стефан Поляка е мъжът, починал при сбиване в Слънчев брягСтефан Денев работил като служител в общинското звено за охрана

Оставиха в ареста задържания за убийството в Слънчев брягСмъртта на 47-годишния е настъпила в резултат от нанесени множество удари с ръце и крака в главата

Удар в главата се оказал фатален за 48-годишния мъж в Слънчев брягПовдигнаха най-тежкото обвинение на един от участниците в конфликта