
Обстановката в област Хасково рязко се влоши. Два големи горски пожара бушуват на територията на община Тополовград, съобщиха от РДПБЗН.
Единият от тях е в района на село Владимирово от към област Стара Загора, а другият е от Лесово. Пожарът, който избухна вчера в землището на Лесово днес е прехвърлил река Тунджа и е навлязъл в Тополовградско, пише БТВ.
Огънят е опасно близо до село Радовец. Поради потенциална опасност за хора и имущество е предприета евакуация на потребителите и персонала от специализирания Дом за възрастни хора с психични разстройства в селото.
Областният управител на Хасково Стефка Здравкова пътува на там. Предстои на място да бъде взето решение дали да се задейства системата BG-ALERT с последваща евакуация. Според областния управител евакуацията на потребителите на дома е с превантивна цел, заради техните заболявания.
В района на село Радовец действат 10 екипа на пожарната, а в село Владимирово – два екипа. Във връзка с усложнената обстановка е обявено частично бедствено положение за община Тополовград. Затворен за движение е пътят между селата Устрем и Радовец, тъй като пожарът се е разпространил от двете страни на пътната отсечка.
Още от категорията

Филиалът на Русенския университет официално получи сградата на бившия Тараклийски университет


Акценти



Отиде си уважаваната пловдивска журналистка Ирена Чернишева




Шармантна булка привлече погледите в Пловдив

