Полицейски екипи обсадиха големите търговски вериги, молове и места със събития в Пловдив, предаде репортер на TrafficNews.bg.
Колите на специализираната полиция са с включени светлини. Униформените оказват подкрепление при охраната на търговските обекти в най-натоварения ден за моловете от годината.
Регулировчици регулират движението, а полицаи в униформи дебнат за наглеци, позволили си да паркират на места за инвалиди, в тревни площи и по тротоарите и такова, които пречат на движението и създават предпоставка за ПТП. Няма да бъде нужно да присъстват водачите, за да бъдат санкционирани. Глобите ще бъдат залепяни на шофьорския прозорец.
Униформените следят и за джигити. Засилено присъствие има покрай заведенията.
Цивилни полицаи дебнат за нередности в моловете и големите вериги магазини, както и за джебчии.
Както TrafficNews.bg съобщи, Пътна полиция ще осигурят свои дежурни екипи, които да регулират движението около Коледа и Нова година по изходите и входовете на големите градове.
Полицията ще бъде безкомпромисна. Правят се проверки за алкохол и превишена скорост.

Още от категорията
Виж всички
Три влекача пристигнаха за заседналия край Ахтопол танкер
Какво време ни очаква до края на декември
Тормозят жена от София, бореща се срещу незаконни постройки
Акценти
Виж всички
Румен Радев започва консултациите за ново правителство
Тормозят жена от София, бореща се срещу незаконни постройки
Заря за пловдивската гордост: Радина Величкова навърши 18