Пловдивчанинът Георги Иванов поведе пръв хорото на най-голямата гарата в Лондон навръх 24 май.
Жоро живее и работи от няколко години в британската столица. Той се занимава с фотография, а в момента набляга на сериозна подготовка за кандидатстване за университет. Той танцува от 12 годишен. Любовта си към фолклора открива в танцовото студио „Пълдин” в града под тепетата. Тази си страст продължава и през времето си в Лондон.
Там съдбата го среща с Ива Цачева, с която решават да създадат два танцови клуба- „Тракия“ и „Танцувай с нас“.
Девойката е завършила средно образование в хореографското училище в Котел, както и АМТИИ в Пловдив, танцувала е и в ансамбъл "Тракия" в Пловдив.
„Макар и далеч от дома, мога смело да кажа че, българския дух тук дори е още по силно изразен, тъй като сблъсквайки се с нещата от живота в друга страна, осъзнаваме че ние носим България в сърцето си,където и да сме”, споделя пред репортер на TrafficNews.bg Георги.
„Целта на флаш моба е да покажем на света малка част от нашата култура - нашия неповторим фолклор. Идеята бе и на двама ни с Ива. Народните танци са нещо,което не може да бъде описано...то трябва да бъде изживяно!”, допълва той.
Танцьорите единодушно приели идеята за демонстрацията в сърцето на Лондон. Без да се замислят, с флагове в ръка те извили голямото хоро на площада.
„Събирайки се в залата след работа, всички попадаме в един различен свят - свят, пълен с много настроение, позитивни хора и забравяме за ежедневието около нас, защото нашето мото е: "Подай ръка, танцът сближава!". В групата ни освен българи, имаме и чужденци от различни националности: Уелс, Япония, а вчера се включи и испанка...което е доказателство че, българския фолклор не знае граници и завладява сърцето на всички по света”, завършва Жоро.
Флаш моба бе отразен не само по родните медии. Танците на българите предизвикаха фурор и след чуждите издания и форуми.
Вижте и видео:
Още от категорията
Д-р Бацeлова: Грипът започва рязко, а COVID-19 по-плавни