Пловдив сериозно изостана в санирането на блокове по програмата на правителството. Парите за първия етап на програмата вече свършиха, а държавата мисли да отпусне и нови средства за следващ етап. Най-вероятно обаче той ще бъде с определено участие на собствениците на етажната собственост.
От първия етап се вижда, че Пловдив е спечелил 73 жилищни сгради за саниране, от които 69 са въведени в експлоатация, а при още четири са започнали строително-монтажните дейности.
В цялата Пловдивска област общият брой на санираните сгради е 150. След областния център на второ и трето място са Асеновград и Карлово със съответно 28 и 26 жилищни сгради . След това е Сопот със 7, Стамболийски – 5, Лъки и Раковски по 4 и Хисаря – 3.
Абсолютен първенец по брой санирани сгради е Бургас с 205, на следващо място е София със 166, Благоевград – 143, Хасково – 110 и Стара Загора със 75.
Освен програмата на правителството в Пловдив трябва да се обновят жилищни сгради по енергийната програма на ОП „Региони в растеж”. По програмата задължително трябва да се изразходват 18 млн. лева за това перо, тъй като има опасност от финансова корекция на целия проект.
Досега е пусната само една обществена поръчка за 3 млн. лева и обхваща 5 блока. Вече цяла година няма избран изпълнител за проекта, като процедурата бе пусната през юни 2019 година.
Вижте кои са блоковете:
Още от категорията
Yettel е най-добрият работодател в телеком сектора за 2024 г. според независима онлайн класация