Хоспис „Миладиноски” в град Черноморец е заличен от регистъра на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“, а лицензът му е отнет след множеството оплаквания на служители на лечебното заведение. Подробности за условията там бяха представени в репортаж на Нова.
"По разпореждане на министър-председателя, съвместно с Министерството на правосъдието, Министерството на здравеопазването и Министерството на труда и социалната политика, извърши контролно производство през юни 2025 г. на двата обекта на д-р Димче Миладиноски – в Поморие и Черноморец. В хосписа в Черноморец бяха установени сериозни нарушения - настанените лица не са терминално болни пациенти, лоша хигиена, липсва утвърден правилник за вътрешен ред, няма договори с медицински специалисти и дейността не отговаря на изискванията за палиативни грижи, както и на Закона за лечебните заведения", посочиха от ИАМН.
РЗИ-Бургас потвърди за ИАМН, че са сезирали местните институции за нерегламентираната дейност, осъществявана от заличения хоспис. Предстои РЗИ-Бургас да сезира Български лекарски съюз да извърши проверка относно квалификацията на д-р Димче Миладиноски.
Заповедта за отнемането на лиценза на хосписа е обжалвана от Административен съд-Бургас. Искането за спиране на незабавното изпълнение е отхвърлено от Административен съд-Бургас и потвърдено от ВАС.
Припомняме, че днес бивши служители на хосписите в Черноморец и Поморие излязоха на протест пред Регионалната здравна инспекция в Бургас. Недоволството преминава под мотото „Не търпим нищо повече”. Ексслужителите на двете места за настаняване на болни хора искат разследването и затварянето им. В разпространено становище те твърдят, че са били принуждавани да работят по няколко 24-часови смени без почивка, били унижавани и обиждани, а настанените пациенти били оставяни без хигиена.
Снимка: Илюстративна
Още от категорията
Виж всички
Изследвания: Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират, без да оставят следа след себе си
Мъж загина, след като бе ударен от камион на АМ „Марица"
Акценти
Виж всички
Мъж загина, след като бе ударен от камион на АМ „Марица"
Пловдивски спецполицай е задържан за детска порнография