Граждани организират простест в София, провокирани от политиката и поведението на президента Румен Радев.
Той е под надслов "България е парламентарна република и пълноправен член на ЕС и НАТО!". Демонстрацията ще се проведе пред Президентството във вторник, 30 май от 18:30 часа.
В съобщението си организаторите посочват, че държавният глава отдавна е показал, че "не работи в полза на българското общество и интереси, а за руските такива".
"Неговите служебни правителства са най-продължителните в българската история след 90-та година, като същевременно прокарва руско влияние в страната и ни отделя от европейската общност. Няма да позволим да се превърнем в Беларус! Президентът трябва да е президент на всички българи и да се съобразява с решенията на парламента!", се казва още в изявлението.
Още от категорията
Виж всички
Отиде си двукратният олимпийски шампион Боян Радев
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото