Бившият кмет на Асеновград от ГЕРБ д-р Христо Грудев се връща като заместник-областен управител на Пловдив. Същият пост той заемаше в първия кабинет на Бойко Борисов. Грудев беше в листата за депутати, но не успя да влезе в 43-ия парламент.
Сега той ще е дясна ръка на настоящия областнен Розалин Петков, който бе назначен от служебното правителство и по всичко личи, че остава, тъй като е от ГЕРБ. В предишния кабинет на Борисов той бе зам.-областен управител, а когато Иван Тотев стана кмет на Пловдив Петков беше зам.-кмет на общината. Другото вице в областната управа ще е от квотата на Реформаторския блок.
"До края на седмицата ще сме готови с кандидатурата", увери кметът на Карлово Емил Кабаиванов.
Засега намерението е в Пловдив зам.-областните управители да са двама. "Не бива да допускаме схемата на тройната коалиция, когато заместниците бяха четирима", коментира Розалин Петков.
Ако партньорите от АБВ и Патриотичният фронт обаче поискат да имат свои представители във ведомството, тогава решението щяло да се вземе на високо ниво.
Все още Розалин Петков е със старите си заместници - двама от БСП и един от ДПС. Очаква се скоро да бъдат сменени.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Всеки българин изхвърля по 41 кг храна годишно
Глад за сезонни работници по морето, търсят 250 000 служители
Добра новина! Откриха 29-годишния Димитър от Девня
Акценти
Виж всички
Замериха с яйца колата на жена в Сливен СНИМКИ
Добра новина! Откриха 29-годишния Димитър от Девня