
Прави се разследване за незаконен добив на злато чрез промиване на пясък и баластра по коритото на река Струма, съобщават от областната дирекция на полицията в Кюстендил.
Трима мъже, които разкопавали до реката, са установени край с.Дворище, предаде БНР.
Полицията работи по сигнал за незаконен добив на полезни изкопаеми в земеделски имот в землището на с. Дворище. Служителите, посетили местопроизшествието, установили работеща земекопна техника - два верижни багера, две мобилни драги за пресяване на инертни материали, агрегат и трима мъже от Кюстендил в момент на работа. Техниката е запечатана и оставена на отговорно пазене.
По случая е започнато досъдебно производство в РПУ - Кюстендил, уведомен е дежурен прокурор.
Според коментари на специалисти по добив на подземни изкопаеми по река Струма от 3 кубически метра инертни материали се добива чрез промиване до един грам сурово насипно злато. Този добив върви нелегално от години, най-вече край селата Копиловци, Шишковци, Шипочано, където съдържанието на злато в пясъка и речния материал е най-богато.
Още от категорията

Храните и лекарствата са първите сектори, които ще се проверяват за спекула с цените

Държавата ще изземва криптоактиви и от трети лица

Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
